Контакт-центр (056) 78-70-104
 
Контакт-центр (056) 78-70-104

До уваги клієнтів

08.02.2017 / 18:20

ПАТ «Дніпропетровськгаз» вкотре закликає споживачів дотримуватись правил безпеки при користуванні газовими приладами

Користування газовими приладами у разі дотримання правил і інструкцій – безпечне та зручне. Проте неправильна їх експлуатація та догляд може мати погані наслідки.

Як показує статистика, причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів. Самовільне втручання в цілісність газових приладів і внутрішньобудинкових газопроводів, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані систем димовідведення та вентиляції, користування несправним і застарілим газообладнанням – це основні порушення, яких припускаються споживачі.

Особливо уважними та обережними необхідно бути у зимовий період, коли люди активно користуються газовими опалювальними приладами і зростає ймовірність отруєння чадним газом. Він утворюється при неповному згоранні природного газу та є дуже токсичним і смертельно небезпечним для людини.

Одним із факторів ризику отруєння чадним газом є використання газових плит для обігріву приміщень. При цьому споживачі для економії тепла щільно зачиняють вікна і унеможливлюють доступ повітря, необхідного для його циркуляції. А це різко суперечить правилам безпеки.

Для запобігання утворення чадного газу необхідно:

  1. Своєчасно регулювати газові пальники – полум’я повинно бути синього або фіолетового кольору. Жовте полум’я – це ознака неповного згорання газу, тому необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник.
  2. Використовувати газові прилади тільки при наявності тяги в димоходах та виконанні щорічної прочистки димових та вентиляційних каналів.
  3. Вмикати газові прилади при відчиненій кватирці або встановленому на провітрювання вікні.
  4. Експлуатувати газові прилади тільки зі справною автоматикою безпеки.
  5. Не користуватися газовими приладами при сильних поривах вітру, тому що може утворитись зворотна тяга.