Контакт-центр (056) 78-70-104
 
Контакт-центр (056) 78-70-104

Новини

03.12.2018 / 12:27

Чому газ не блакитного, а жовтого або червоного кольору

Деякі жителі Дніпропетровщини помітили – газ у їх побутових приладах став незвичного кольору: з жовтим, або, навіть, і з червоним відтінком. Такі «зміни» бентежать споживачів, і не даремно. Адже жовті та червоні відтінки газу на запальнику або конфорці свідчать про те, що газ згоряє неправильно.
Газ горить червоним чи жовтим полум'ям через несправний газовий прилад або ж через поганий повітрообмін на кухні Газ горить червоним чи жовтим полум'ям через несправний газовий прилад або ж через поганий повітрообмін на кухні ФОТО: ПАТ "Житомиргаз"

Колір вогню в газовій конфорці свідчить тільки про правильне або неправильне  згоряння природного газу

Якщо полум'я має однорідний блакитний колір, то природний газ згорає повністю, виділяючи при цьому максимальне тепло. Якщо вогонь жовтого, червоного або якого-небудь іншого кольору, відмінного від блакитного, значить, до пальника надходить недостатня кількість повітря. Відповідно, при цьому виділяється менше тепла.

Порада . Правила безпечного та заощадливого користування газу у побуті інформують про те, що перш, ніж увімкнути газовий прилад  -  потрібно збільшити доступ кисню у помешкання. Щонайменше – відкрити кватирку. На жаль, у опалювальний період, споживачі природного газу часто нехтують цим надважливим правилом, аби зберегти тепло у оселі. Проте, не зважаючи на пору року за вікном,  збільшувати доступ кисню - необхідно з причин власної безпеки. Адже продукт згоряння природного газу – чадний газ, який шкодить здоров’ю і навіть несе загрозу життю.

Зміна кольору газу на запальнику може свідчити про засмічені газові побутові прилади

Таким чином може змінюватися не тільки колір газу, а й збільшуватися об’єм споживання  через неправильного регулювання газових пальників, їх несправності або засміченості. Для виявлення та ліквідації цих та інших неполадок потрібно викликати майстра обслуговуючої газової компанії.

Порада. При будь-яких сумнівах, пов'язаних з газопостачанням або роботою газового обладнання, слід звертатися до контакт – центру ПАТ «Дніпропетровськгаз» за телефонами (056) 78-70-104, або (067) 00-90-104.

Тільки газівники в кожному конкретному випадку точно визначать причину незадовільної роботи газових приладів або інших скарг, які стосуються газопостачання.

Актуальні відомості про якість газу ПАТ «Дніпропетровськгаз» кожного місяця оприлюднює на офіційному сайті компанії.