Контакт-центр (056) 78-70-104
 
Контакт-центр (056) 78-70-104

Новини

01.08.2017 / 16:11

«Дніпропетровськгаз» щодня безкоштовно повіряє майже півтисячі лічильників

За півроку ПАТ «Дніпропетровськгаз» спільно з представниками державного підприємства «Дніпростандартметрологія» провели безкоштовну повірку понад 10,8 тис. побутових лічильників газу. Результати перевірки роботи приладів показали, що 4,1 тис. лічильників не придатні до подальшої експлуатації через зношеність лічильного механізму або значну похибку вимірювання.
Демонтаж та монтаж лічильників на повірку мають право виконувати лише фахівці газорозподільної компанії Демонтаж та монтаж лічильників на повірку мають право виконувати лише фахівці газорозподільної компанії ФОТО: ПАТ "Дніпропетровськгаз"

Процедура повірки лічильників передбачена українським законодавством та є обов’язковою для усіх споживачів. Вона здійснюється державними повірниками ДП «Дніпростандартметрологія». Однак демонтаж та монтаж лічильників мають право виконувати лише фахівці газорозподільної компанії. У середньому кожна бригада ПАТ «Дніпропетровськгаз» щодоби знімає на повірку по 10-12 приладів, залежно від наявного обмінного фонду та віддаленості населеного пункту. Всього за шість місяців 2017 року фахівці провели понад 9 тисяч безкоштовних планових та 1,7 тисяч позапланових повірок лічильників газу.

«Щоб забезпечити достовірний обліку природного газу та здійснювати коректні нарахування за його споживання в області працює 50 бригад з обслуговування вузлів обліку газу. Робота проводиться колосальна, адже в день на спеціальному обладнанні проходять повірку майже півтисячі газових лічильників», - говорить начальник управління метрології ПАТ «Дніпропетровськгаз» Костянтин Унгаров.

За його словами, часто фахівці компанії зіштовхуються з небажанням деяких споживачів допустити у своє помешкання для зняття лічильника на повірку. Найчастіше така відмова пов’язана із втручанням споживачів у роботу приладу для зменшення його показань. Так, за шість місяців цього року представники ПАТ «Дніпропетровськгаз» вже склали майже 50 актів про відмову допуску, а метрологи зафіксували 145 фактів незаконних втручань у роботу приладів обліку.

Фахівці наполегливо рекомендують споживачам утриматися від несанкціонованих втручань у роботу приладу обліку, адже приховати їх неможливо. Порушення легко виявляють за характерними механічними пошкодженнями на відліковому механізмі, підробленими пломбами, відбитками тавр. Окрім того, компанія має спеціальні технічні засоби, які дозволяють виявити як втручання в роботу лічильника газу, так інші випадки незаконного споживання палива.

«Псування газового обладнання, в тому числі й лічильника, може призвести до серйозних наслідків: від витоків газу до загрози вибуху. До того ж, намагаючись таким чином заощадити свої кошти, споживачі наражають на небезпеку себе, близьких і своє помешкання», - наголошує комерційний директор ПАТ «Дніпропетровськгаз» Віталій Косенко.

Якщо експертиза лічильника не виявила жодних порушень, то прилад вважається справним та повертається власнику. За виявленими фактами втручання складаються акти про порушення, відбувається відключення споживачів, з яких стягують заподіяні державі збитки. Розрахунок суми збитків відбувається індивідуально для кожного окремого випадку згідно з Кодексом ГРМ.