Контакт-центр (056) 78-70-104
 
Контакт-центр (056) 78-70-104

Новини

20.12.2017 / 13:20

Спеціалісти "Дніпропетровськгазу" перевірили стан газових приладів у майже 239 тис. споживачів

Цього року, з метою підвищення рівня безпеки при користуванні газом у побуті, фахівці ПАТ «Дніпропетровськгаз» провели планово-технічне обслуговування в будинках 238,6 тис. жителів Дніпропетровщини. Під час перевірок було виявлено більше 25 тис. порушень.
Представник служби по експлуатації та технічному обслуговуванню внутрішньобудинкових систем газопостачання налаштовує газові пальники Представник служби по експлуатації та технічному обслуговуванню внутрішньобудинкових систем газопостачання налаштовує газові пальники ФОТО: ПАТ "Дніпропетровськгаз"

З початку року виявлено майже 16 тис. випадків самовільного встановлення та заміни газових приладів і їх використання не за призначенням. Це найпоширеніша причина аварійних ситуацій і нещасних випадків при користуванні газом у побуті у Дніпропетровській області. На другому місці - використання несправного обладнання та приладів. Під час планового технічного обслуговування у домівках клієнтів "Дніпропетровськгазу" виявлено майже 3 тис. приладів із несправною автоматикою.

На третьому - недотримання в належному стані димових і вентиляційних каналів (ДВК) і нехтування перевіркою тяги.

"Особливо уважними повинні бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димоходи - котлів і водонагрівачів. При несправних димоходах і вентканалах продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Для цього ДВК-системи треба періодично обстежувати, а за необхідності - прочищати і ремонтувати ", - відзначає головний інженер ПАТ "Дніпропетровськгаз" Олександр Макаренко.

Нині, коли температура повітря знижується, характерним явищем стає відсутність тяги або наявність зворотної тяги в димових та вентиляційних каналах житлових будинків. У результаті продукти згорання природного газу не викидаються через димохід, а надходять у приміщення, де встановлений газовий прилад.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» звертає увагу своїх клієнтів, для того, щоб уникнути нещасних випадків для виконання монтажу і підключення газового обладнання варто звертатись до спеціалізованих організацій, які мають діючі дозволи та ліцензії на виконання робіт на об’єктах підвищеної небезпеки.