Контакт-центр (056) 78-70-104
 
Контакт-центр (056) 78-70-104

Новини

08.10.2018 / 10:02

Платформа добового балансування, розроблена «Укртрансгазом», - ненадійна та вразлива

В розробленій «Укртрансгазом» платформі добового балансування було виявлено суттєві вади, що не дозволило розпочати її впровадження з 1 жовтня. Інформаційна платформа є ненадійною, інформація, яка передається учасниками ринку до системи, не захищена електронним цифровим підписом, що може свідчити про маніпуляції з інформацією.
Платформа добового балансування, розроблена «Укртрансгазом», - ненадійна та вразлива Платформа добового балансування, розроблена «Укртрансгазом», - ненадійна та вразлива ФОТО: 104

Відсутність електронного  підпису ставить  під загрозу захист персональних даних споживачів України, захищенність та збереження переданих даних, їх повноту, коректність та достовірність. Крім того, фахівці ПАТ "Дніпропетровськгаз" відзначають, що в інформаційній платформі відсутні сертифікація та експертний висновок про криптографічний захист на програмний комплекс від Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

«На етапі тестування платформи добового балансування, що розробило «Укртрансгаз», наші спеціалісти виявили ряд недоліків та суттєвих порушень у системі, що робить неможливим запуск системи сьогодні. У свою чергу ПАТ «Дніпропетровськгаз» повністю готове до впровадження добового балансування на ринку природного газу», - говорить комерційний директор ПАТ «Дніпропетровськгаз» Віталій Косенко.

Дані на інформплатформі постійно змінюються та коригуються без будь-яких попереджень та повідомлень, а функціонал не  відповідає вимогам Кодексів газотранспортної системи та газорозподільних мереж. ПАТ «Дніпропетровськгаз» неодноразово звертався як до НКРЕКП, так і до "Укртрансгазу" і повідомляв про усі виявлені вади

ПАТ "Дніпропетровськгаз" має досвід впровадження добового балансування ринку природного газу на рівні операторів ГРМ. Для того, щоб працювати з цим програмним забезпеченням в штатному режимі, потрібне якісне навантажувальне тестування платформи, що дозволило б виявити спроможність  або неспроможність системи  забезпечити одночасну роботу великої кількості осіб в он-лайн режимі із величезним обсягом даних. Згідно з Кодексом ГТС тестування платформи  повинно тривати три місяці. Однак, "Укртрансгазом" досі не визначені терміни проведення навчання і тестування  та наповнення функціоналу інформаційної платформи.