Контакт-центр (056) 78-70-104
 
Контакт-центр (056) 78-70-104

Новини

17.09.2018 / 09:48

З 17 вересня у ПАТ "Дніпропетровськгаз" стартує місячник з безпечного використання газу в побуті

Напередодні опалювального сезону 2018-2019 років для підвищення рівня безпеки споживання газу ПАТ «Дніпропетровськгаз» з 17 вересня до 17 жовтня проводить Місячник з безпечного та економного споживання природного газу.
Безпека при користуванні газом у побуті - понад усе! Безпека при користуванні газом у побуті - понад усе! ФОТО: 104

Останнім часом в державі склалася негативна тенденція щодо виникнення нещасних випадків та травмування громадян, пов'язаних з використанням газу в побуті. За статистикою, кількість таких випадків в Україні щорічно збільшується. За інформацією Держслужби України з питань праці, станом на 12 вересня зафіксовано 37 аварій, 76 постраждалих, 41 - смертельний випадок, 39 отруєнь і два вибухи.

Осінь - час, коли треба утеплювати приміщення, перевірити опалювальне обладнання та димовентиляційні канали, за необхідності щось відремонтувати чи замінити. Варто пам’ятати, що під час роботи газового приладу в помешканні повинна бути хороша вентиляція кухні і обов’язково завжди відкриті кватирки.  

Що саме маємо зробити до приходу холодів:

1.Перевірити технічний стан автоматики газового обладнання.

2.Звернутися до спеціалістів для перевірки стану димових та вентиляційних каналів та отримання акта.

3.Пофарбувати надземні газопроводи, щоб захистити їх від корозії.

4.Підрізати гілки дерев поряд з газопроводами – аби уникнути пошкоджень.

5.Утеплити димоходи, щоб уникнути накопичення конденсату. Для цього димохід огорнути спеціальним матеріалом та, за бажанням, оздобити металевим листом чи плівкою.

Для економії родинного бюджету пропонуємо:

1.Замінити застаріле газове обладнання на нове – економніше.

2.Утеплити стіни приміщення.

3.Використовувати газ для індивідуального опалення лише коли температура повітря в приміщенні нижча за комфортну. Ми рекомендуємо вмикати опалення, коли температура в помешканні нижча за 18°С.

“Для безперебійного газопостачання споживачам потрібно своєчасно оплачувати  за використаний газ. А також слідкувати за роботою газових приладів. При витоках газу негайно залишати  приміщення і телефонувати в газову службу за номером 104”, - розповідає головний інженер ПАТ “Дніпропетровськгаз” Олександр Макаренко.

Фахівці газової компанії планують побувати в навчальних закладах, на підприємствах та організаціях і  проінформувати споживачів газу про основні правила використання блакитного палива та небезпеку отруєння чадним газом. 

Нагадуємо, відповідальність за стан та утримання газових приладів в оселях і безпечне їх використання покладено на власників житла, квартиронаймачів, мешканців, осіб, які використовують природний газ.