Контакт-центр (056) 78-70-104
 
Контакт-центр (056) 78-70-104

Новини

23.06.2018 / 14:43

Знай і не повторюй: як не слід використовувати газові прилади

Газ увійшов в наш повсякденний побут як тепло наших осель, гаряче водопостачання, комфортна можливість швидкого приготування їжі, але при недотриманні правил безпечного використання газу існує велика небезпека травмування, отруєння або смерті. Не варто забувати, що користування газом вимагає обережності, уваги, економного та цільового застосування.
Безпека при користуванні газом у побуті - понад усе! Безпека при користуванні газом у побуті - понад усе! ФОТО: 104

Останнім часом в країні в цілому та в Дніпропетровській області зокрема склалася негативна тенденція щодо виникнення нещасних випадків та травмуванням громадян, пов'язаних з використанням газу у побуті. За статистикою, кількість таких випадків в регіоні щорічно збільшується: в 2015 р. зафіксовано 3 нещасні випадки, при цьому постраждало 5 осіб, з них смертельно – 5; в 2016 р. - 7 нещасних випадків, 14 постраждалих, з них смертельно – 7; з початку опалювального сезону 2017-2018 рр. сталося 8 нещасних випадків, при цьому 15 осіб постраждали, з них 8 - смертельно.

Погрітися біля вогнику

В умовах, що склалися, коли тепломережа не забезпечує необхідну температуру внутрішнього повітря в наших оселях, багато хто зі споживачів, у яких немає індивідуального опалення, використовують для опалення газові плити.  Це грубе порушення правил безпеки яке може призвести до жахливих наслідків.

Нормальне горіння газу може бути забезпечено в суміші з повітрям. Для повного згоряння 1м3 природного газу необхідно 10 м3 повітря, а того ж обсягу скрапленого газу - 28-30 м3. Тому при роботі газового приладу повинна бути хороша вентиляція кухні, кватирки повинні бути постійно відкритими.

Чим загрожує обігрів помешкання за допомогою газової плити?

Природний і зріджений газ при змішуванні з повітрям зменшують кількість кисню в повітрі. Людина, яка перебуває в такій атмосфері, буде відчувати кисневе голодування, а при значних концентраціях газу в повітрі може померти від отруєння.

Крім цього, кисневе голодування може наступити під час роботи газових приладів, якщо не надходить необхідна кількість свіжого повітря. При неповному згорянні газу (тобто коли не вистачає кисню) виділяється окис вуглецю - чадний газ.

Чадний газ дуже небезпечний, вміст його в повітрі 0,15% призводить до важкого отруєння, а наявність 1% - до смерті.

Крім того, під час обігріву квартир газовими приладами у великій кількості виділяється пари води. В результаті, – постійно мокрі стіни, стелі та меблі у приміщенні, а що страшніше – підвищений ризик розвитку легеневих захворювань.

Газові плити – лише для приготування їжі

Вигадливі споживачі газу кожен день ставлять під загрозу своє життя та життя своїх близьких під загрозу, використовуючи газові прилади не за призначенням. Правила безпеки категорично забороняють:

  • сушити білизну або волосся над плитою із запаленими пальниками;
  • прив'язувати до газових труб мотузки і навантажувати їх;
  • користуватися приміщеннями, де встановлені газові прилади, для сну і відпочинку;
  • відключати автоматику безпеки і регулювання;
  • користуватися газом при несправних газових приладах, автоматиці, арматурі.

Пам'ятайте, відповідальність за безпечне користування побутовими газовими приладами і апаратами в будинках, квартирах і за утримання їх в належному стані несуть особи, які використовують газ.