Контакт-центр (056) 78-70-104
 
Контакт-центр (056) 78-70-104
22.12.2018 / 13:06
Як приєднатись до газових мереж
З 1 січня 2013 року в Україні введена нова модель взаємовідносин між газорозподільними підприємствами та замовниками при виконанні приєднання об’єктів замовників до газових мереж.
Часткова газифікація Межівського району (ГРП №16), 2013 рік Часткова газифікація Межівського району (ГРП №16), 2013 рік ФОТО: ПАТ "Дніпропетровськгаз"

З 27 листопада 2015 року порядок та умови приєднання до газових мереж регламентуються Кодексом газорозподільних систем, яким визначено два типи приєднання до газових мереж - стандартне приєднання, та приєднання, що не є стандартним (далі – нестандартне приєднання).

Послуга «Стандартне приєднання» введена відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій» і повністю контролюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). 

Як отримати послугу «Стандартне приєднання»

Замовник може скористатися послугою «Стандартне приєднання», якщо потужність його об’єкту газоспоживання не перевищує 16 куб. м газу на годину і відстань від точки забезпечення* потужності до точки приєднання** не перевищує 10 м у міській та 25 м у сільській місцевостях.

Для отримання послуги зі «Стандартного приєднання» замовнику необхідно:

  • звернутися до Клієнтського сервісного центру«Єдине вікно» (далі – КСЦ «Єдине вікно») газового господарства, яке Вас обслуговує. Координати та графік роботи КСЦ «Єдине вікно» можна знайти у розділі «Наші служби»;
  • написати заяву (рекомендований зразок заяви можна завантажити нижче);
  • заповнити опитувальний лист (зразок опитувального листа можна завантажити нижче);
  • надати, копії документів, якими визначено право власності чи користування замовника на об'єкт (приміщення), та/або копію документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку (з графічним планом земельної ділянки). Якщо в документах на земельну ділянку відсутній графічний план земельної ділянки (відсутній кадастровий план), замовник має надати Оператору ГРМ ситуаційний план (схему) щодо місцезнаходження земельної ділянки замовника із визначенням її меж;
  • інші документи, які необхідні для надання послуги, визначені чинним законодавством.

Варто зазначити, що всі необхідні документи Ви також можете надіслати поштою до газового господарства, яке Вас обслуговує територіально.

Якщо об’єкт газоспоживання замовника, на підставі поданих замовником документів підпадає під тип «Стандартного приєднання», газорозподільне підприємство протягом 10 днів готує та надає замовнику дозвіл на приєднання, проект договору на стандартне приєднання, проект технічних умов на стандартне приєднання для підписання, та відповідні рахунки для оплати. Договір на приєднання та технічні умови приєднання набувають чинності з дати повернення їх Оператору ГРМ підписаними замовником та за умови оплати наданих рахунків.

Вартість послуги встановлюється НКРЕКП для конкретної області чи міста. Вартість послуги для Дніпропетровської області Ви можете знайти на офіційному веб-порталі НКРЕКП або у розділі "Вартість наших послуг".

Для пуску газу на об’єкт після надання послуги «Стандартного приєднання», замовнику необхідно:

  • провести комплекс робіт з газифікації власної території та приміщень. Як це можна зробити читайте тут;
  • укласти договір постачання природного газу з гарантованим постачальником, договір розподілу газу та підписати акт розмежування балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності;
  • підписати "Акт прийняття на відповідальне збереження шафи з вузлом обліку газу, комбінованим будинковим регулятором тиску газу" (за наявності), пломб на запірних пристроях.

Після проведення всіх робіт і укладення договорів, ПАТ «Дніпропетровськгаз» здійснює пуск газу на об’єкт.

Як отримати послугу «Нестандартне приєднання»

Підключення до газових мереж

Довідка